PARODA. “NUTYLIMAI”

2022 03/24 — 04/09

BIRUTĖS NOMEDOS STANKŪNIENĖS TAPYBOS DARBŲ PARODA.
ARDOR11 GALERIJOJE A. JAKŠTO G. 9, VILNIUS.

MENININKĖ APIE PARODĄ

Kada mes nutylime!?
Tyla mane ištinka – kai nerandu žodžių tam, ką pamatau, išgirstu, pajaučiu. Kai manyje akimirkai sustoja laikas. Tai nustebimas – paliečiantis giliausią sielos kampelį: tai gali būti ir labai gražu, ir labai baisu. Nutylu – kai pamatau didingą saulėlydį ar saulėtekį, sulaikau kvėpavimą, kad pamatyčiau kamanę ant žiedo, pienės pūkus, nutylu, kai suvokiu netektį, išdavystę, nutylu, kai klausausi tylos, nakties, vaiko širdies plakimo. Kaip menininkė tyliu, kada kuriu. Parodoje už mane taip pat kalbės paveikslai.

APIE MENININKĘ

Ekspresyvi, impulsyvi, gestiška, eskiziška, faktūrinė, spalviškai įtaigi – taip būtų galima apibūdinti vilnietės tapytojos Birutės Nomedos Stankūnienės (g.m 1963) kūrybos visumą.

Birutė Nomeda Stankūnienė gimė 1963 m. 2009 m. baigė Vilniaus dailės akademiją ir gyvena Vilniuje.

Kūrėjos darbai eksponuoti daugiau nei 30 kartų Lietuvoje ir užsienyje. 2011 m. išleista knyga „Septyni jausmai pagal Jobo dramą“, kurioje panaudoti menininkės darbai ir dizainas. Birutės Nomedos kūrinių reprodukcijos buvo publikuotos IUOMA (Tarptautinės pašto menininkų sąjungos)leidiniuose, Italijos galerijų “Galleria Immaginaria” ir “Florence Art Deposit Gallery” meno kūriniųkatalaguose, internetiniuose tinklaraščiuose ir atrinktos į savaitines Saatchi Art Online kolekcijas. Menininko darbų parodas nušvietė Lietuvos žiniasklaida ir tarptautinės žiniasklaidos priemonės ,tokios kaip BBC Radio Solent, CNC News/Xinhua – Kinijos nacionalinė naujienų agentūra ir kt. Menininko paveikslai pateko į privačių meno kolekcininkų ir meno mylėtojų rankas Lietuvoje, Estijoje, Suomijoje, Rusijoje, Italijoje, Lenkijoje, Olandijoje, Danijoje, Jungtinėje Karalystėje ir JAV. Menininkė yra pasaulinio projekto „Slow Art Day“ ir „Hieronymus Bosch Project“ Olandijoje IUOMA narys.