Overfeeling shades of blue

Santa Jukna

Dydis: 80 x 100 cm
Technika: akrilas ant drobės
Data: 2022 03

Uostamiestyje užaugusi, Vilniuje gyvenanti menininkė – Santa Jukna žinoma savo tapybos bei grafikos darbais. Menininkė atpažįstama dėl savo feminiškumo, moterystės bei seseriškumo braižo, darbuose dominuoja gamtos ir moters motyvai. Parodoje eksponuojamas darbas – ne išimtis. Jis alsuoja moteriška vienybe, palaikymu.

Poor little girl

Emilija Žukauskaitė

Dydis – 200 x 150 cm
Technika – akrilas ant drobės
Nutapymo data – 2017 01

Mes matome pasaulį per savo praeities išgyvenimų prizmę. Per patirtis, klaidas ir atradimus. Vienas slepiame, kitomis dalinamės. Menininkė Emilija Žukauskaitė savosiomis dalinasi per tapybą. ’’Mano, kaip kūrėjos, tikslas – žiūrovui suteikti stiprią emocinę reakciją. Pasaulio ir žmogaus dualumas, šviesi ir tamsi prigimtis, santykių perromantizavimas – temos, kurios mane domina.’’ —  E.Ž.

Consume me

Viktorija Grinevskaja

Dydis – 120 x 100 cm
Technika – akrilas ir kreidelės ant drobės
Nutapymo data – 2020 01 13

Viktorija Grinevskaja, Vilniuje gyvenanti menininkė, kurianti abstraktų meną, iliustracijas bei animaciją. “Šis paveikslas buvo skirtas sau. Į jį sudėjau žinutes, linkėjimus ir atleidimą sau už nenumaldomą jautrumą ir emocionalumą. Paveiksle galime įžvelgti chaosą bei ramybę, priklausomai į kurią paveikslo dalį susikoncentruosite. Tai sukelia smalsumą ir norą suprasti ir pajusti emociją, kurią įliejau dažais į drobę.”

Love

Radvilė Ara

Dydis – 100 x 80 cm
Technika – akrilas ant drobės

Ara Radvilė, vizualaus meno kūrėja, gimusi Šiauliuose. Dideliu formatu, ypač ryškiomis spalvomis, sluoksniais ir inertišku potėpiu menininkei svarbu sukurti atsivėrimo, laisvės, neapčiuopiamos jėgos įspūdį.  Jėgos, kuri kūrėjos manymu pirmiausia kyla iš dvasios. Dvasios priklausančios amžinam vaikui, nuolatiniam tyrinėtojui, kurį veda dangus ir širdis. Būtent tokia dvasia/siela yra pagrindinis kūrinių motyvas. Tapyboje ir fotografijoje dažnai aptinkamas skirtinguose pavidaluose: moters, vaiko, žvaigždės, širdies ar žiedų. Tokie, rodos primityvūs, simboliai yra įauginami spalvų, potėpių ir sluoksnių gylyje. 

Fiesta

Gintarė Konderauskaitė

Dydis -100 x 120 cm
Technika – aliejiniai ir aerozoliniai, akrilas, drobė

Gintarė Konderauskaitė savo jausmus, mintis ir išgyvenimus sujungdama su humoro jausmu atskleidžia per kūrybiškumą. Šiuolaikinio meno kūrėja neapsiriboja vien tradicine tapyba. Menininkė mėgsta eksperimentuoti, taip atrasdama naujų išraiškų atsiskleisti. “Savo kūryba siekiu būti atvira, kelti jausmus ir. Kurdama intuityviai, mokausi nesistengti, taip sukurdama greitą, kreivą, netobula kūrinį, kuriame ir atsiskleidžia intymumas bei asmeniškumas. ” – G.K.

Kaltininkai

Martina Kryževičiūtė

Dydis -100 x 100 cm
Technika – akrilas ant drobės

Martina Kryževičiūtė – tarpdisciplininio meno atstovė, kurios kūrybinis procesas niekada nesibaigia, nes atrodo, jog sąsajas mato visur. Kūrėja šiuo metu aktyviai kuria scenografijas spektakliams, klipams, video performansams, tačiau tapybinė raiška jai išliko artima iki šių dienų.  Pirmasis tapybinis kūrėjos periodas remiasi spalvos paveikumo analize per abstrakčiąsias formas. Martina teigia, jog eksperimentas, improvizacija, tai svarbiausias kūrybinis principas, padedantis menininkui vystyti savo suvokimą už regimybės ribų.

Thick and Thin

Greta Skya

Dydis – 50×50 cm
Technika – aliejiniai dažai ant drobės

Greta Skya gimė ir augo mažame, bet be galo kūrybiškai turtingame Lietuvos miestelyje – Trakuose. Šiuo metu Greta gyvena ir tapo Vilniuje. Dailininkės kūrybos centras – žmogus. Greta narplioja žvilgsnius, raukšles, lytėjimą, vėją plaukuose, pėdas smėlyje, mus palikusiųjų veidus. Tai ir yra menininkės variklis.

Just a woman

Madlen Ukachukvu

Dydis -170×100 cm
Technika – akrilas ir sidabro lakštas ant drobės

Amoeba

Austė Dzikaraitė

Dydis – 60 x 80 cm
Technika – kartonas/akrilas

Liudvika Sonia Koort

Dydis:
1. 29×34 cm
2. 31×35 cm
3. 28×32 cm
4. 32×37 cm
Technika – putplastis, dažai, lakas
Metai – 2020

Liudvika Sonia Koort, Vilniuje gyvenanti, tarpdisciplininio meno kūrėja, dirbanti su tekstais, piešiniais ir objektais. Jos kūriniuose persipina moters identiteto paieškos raganavimo praktikose, iracionali kūrybos pusė, bei poezijos ir žodžio magija. Savo kūrybinę praktiką ji kryžmina su burto kūrimo metodais. “Fountains of me” tai 2020 metais sukurta instaliacija/scenografija performatyviai skaitomam tekstui. Parodoje pristatoma šios instaliacijos dalis. Šis kūrinys kalba apie kūniškumą ir išpažintis, savas ir svetimas, bei apie apsivalymo ritualą kūrybos metu.

Užkerėtas miškas

Natalija Garškienė

Dydis – 120 x 120 cm
Technika – akrilas, drobė
Metai – 2021

Stebi save kaip tiriamą reiškinį, siekdama atrasti nežinomų išraiškos galimybių, savybių bei nustatyti savo kūrybos dėsnius. Tapybą pasitelkia kaip įrankį atvaizduoti pasąmonėje kylančius jausmus.

Ribos

Beatričė Kairytė

Dydis – 65 x 90 cm
Technika – akrilas, drobė
Nutapymo data – 2022 03

Beatričė Kairytė – animacijos studijos iliustratorė, baigusi grafikos studijas. Jaunoji menininkė atrado save tapyboje. Jos darbuose dominuoja ryškios spalvos, įrėmintos grafikos elementuose.  Savo kūrybai naudoja įvairias tapybos technikas, neribotai eksperimentuoja drobėje. „Žiūrėdami iš toli dažnai nematome tiesos. Bet priartėjus gali pastebėti, kad tobulumai nėra tokie ir tobuli, o trūkumai – visai žavūs. Tai ir noriu pabrėžti savo darbuose“.